Síťové nabíječky a autonabíječky
Dodejte vašemu telefonu, tabletu, fotoaparátu nebo video či audio přehrávači energii snadno a rychle díky nabíječce, kterou si z naší široké nabídky zvolíte dokonale na míru. Kromě klasických ? síťových nabíječek s micro USB, USB-C a ? Apple nabíječek s Lightning konektorem a podporu rychlého nabíjení Power Delivery, ?nabíječek pro mobily a tablety s podporou Qualcomm 3.0 Quick Charge ? síťových adaptérů pro MacBook zde naleznete i ? bezdrátové nabíječky či ? nabíječky do auta značek Apple a Swissten.
K nabíječkám jakéhokoliv typu se hodí i plastové TPU kabely a textilní ? datové a nabíjecí kabely. Potřebujete chytrou přechodku mezi ? Lightning a USB-C nebo ? Lightning a USB-A anebo dokonce mezi ? USBA-A a USB-C? Máme jich pro vás hned několik.
Přemýšlíte o koupi nabíječky s MagSafe Na Swissten blogu najdete přehledný článek o této technologii: ? Magický MagSafe: Proč ho musíte mít? Hodit se může i ? souhrnný článek o bezdrátovém nabíjení a ? přehled technologií rychlého nabíjení Power Delivery, Quick, Charge, GaN a dalších.
? DOPRAVA ZDARMA na 499 Kč ? ZBOŽÍ SKLADEM ? VRÁCENÍ DO 30 DNŮ ? ZNAČKOVÉ PRODUKTY
- Bezdrátové
- Pro mobily a tablety
- Pro notebooky
- Pro chytré hodinky
- Autonabíječky
- Pro MacBook
- Pro iPhone
- Pro iPad
- Pro Apple Watch
- Pro AirPods
- Pro Apple s Power Delivery
- Originální Apple nabíječky
- USB adaptéry
- Síťové
- Příslušenství pro nabíječky
- Outdoorové nabíječky
Nejprodávanější
Síťová nabíječka s technologií GaN Výkon až 45 W Rychlonabíjení Power Delivery Výstup USB-C Pro notebooky, tablety i mobily
Síťová nabíječka s technologií GaN Výkon až 65 W Rychlonabíjení Power Delivery Výstup USB-C Pro notebooky, tablety i mobily
Síťový nabíjecí adaptér Swissten. S USB-A výstupem. Výstupní proud 1 A. Maximální výstupní výkon 5 W. Kompaktní rozměry. Ideální jako cestovní nabíječka na mobil.
Výstupy 2x USB-C Rychlonabíjení Power Delivery Výkon 45 W Nano velikost přesně do autozapalovače
Podpora rychlonabíjení GaN & PD & QC Power Delivery 30 W 2 výstupy: USB-A a USB-C Pro iOS a Android
Rychlonabíjení GaN Rychlonabíjení Power Delivery Velikost 3 x 3 x 3 cm Výkon 33 W Výstup USB-C
Set pro nabíjení z autozapalovače 5 autonabíječek 2x USB 4,8 A 5x 3 druhy datových kabelů Kabely o délce 1,2 metru
Set pro nabíjení z autozapalovače 3 druhy datových kabelů Součástí je 5 držáků do autoventilace Proud samoprodavačů je vždy 2 x 2,4 A
Bezdrátová nabíječka 2v1. Může nabíjet 2 zařízení současně. Pro dobíjení smartphone, AirPods a Apple Watch. Ultratenká – tloušťka pouze 6,8 mm. Luxusní design – hliníkové...
Adaptér do autozapalovače 2x USB výstup Nabíjí až 2 zařízení současně Výstupní proud: 2 x 2,4 A
2 kovové kroužky o tloušťce 0,4 mm vybaveny samolepící 3M vrstvou k nalepení na smartphone s podporou bezdrátového nabíjení pro kompatibilitu s MagSafe bezdrátovým nabíjením
přechodka mezi Lightning a USB-C pro připojení zařízení s USB-C do Lightning podpora datových přenosů rychlostí až 480 MB/s při nabíjení zvládne proud 2,4 A při 5V...
přechodka mezi USB-A a USB-C pro připojení zařízení s USB-C do USB-A podpora datových přenosů rychlostí až 5 GB/s při nabíjení zvládne proud 3A při 5V
přechodka mezi Lightning a USB-A pro připojení zařízení s USB-A do Lightning podpora datových přenosů rychlostí až 480 MB/s při nabíjení zvládne proud 2,4 A při 5V
Jak vybrat nabíječku na mobil na stůl a do auta v roce 2024?
Taky se vám stává, že energie z vašeho smartphonu, tabletu, sluchátek nebo chytrých hodinek mizí
raketovou rychlostí? Abyste se nikdy neocitli bez šťávy, poradíme vám, podle čeho vybrat tu
nejvýhodnější nabíječku do sítě či nabíječku do auta.
#ShowMore#
Dnes už rozhodně neplatí, že se všechna zařízení musejí nabíjet ze sítě. Ale i přesto máme na SWISSTEN.eu široké spektrum síťových nabíječek s micro USB i USB-C, které vyhoví většině vašich zařízení. K dispozici jsou také mnohem modernější technologie bezdrátového nabíjení a naprostou samozřejmostí jsou i nabíječky do auta, které umožňují dobíjet všechna zařízení v průběhu jízdy (i po zastavení).
A pokud nevíte, které nabíječce dát přednost? Nejlepší je mít po ruce všechny typy a využívat vždy ten nejvýhodnější.
Nabíječky na mobil na stůl
Ať už jste doma, v kanceláři, v práci nebo ve škole, je potřeba mít po ruce vždy nabíječku na mobil, abyste byli pro každého neustále v dosahu. Na trhu je ale široké spektrum různých nabíječek na mobil, a tak je někdy těžké vyznat se v nich.
Pokud chcete rychlou nabíječku, měla by disponovat výkonem nejméně 10 W (u těch nejnovějších telefonů byste měli ale počítat s výkonem až 40 W).
Pakliže se snažíte být šetrní k přírodě i svému telefonu, sáhněte po nabíječce s integrovanou technologií SMART IC.
Pokud váš přístroj podporuje rychlé nabíjení pomocí technologií Power Delivery nebo Qualcom 3.0, je výhodné používat nabíječky na mobil kompatibilní s touto hyperrychlou technologii.
Které parametry sledovat při výběru nabíječky na mobil?
- Výstupní napětí a proud – aby mohla být všechna vaše zařízení úspěšně nabíjena a nabíječka jim postačovala, měla by disponovat dostatečně vysokým napětím a výstupním proudem. Ale pozor, příliš vysoké napětí by mohlo váš smartphone naopak poškodit.
- Doba nabíjení – jde o důležitý faktor, který ovlivní, jak dlouhé budou prostoje, než se váš smartphone dokáže dobít doplna. Čím je doba kratší, tím je nabíjení efektivnější. Rychlost nabíjení přitom závisí nejen na velikosti (respektive kapacitě) baterie vašeho telefonu, ale i na výkonu nabíječky. Některé nabíječky podporují i novou technologii rychlonabíjení PD či QC.
- Kompatibilita s telefonem – rozhodně neplatí, že každá nabíječka nabije každý telefon. Pečlivě si zkontrolujte koncovku na nabíjecím kabelu a porty na svém telefonu – obojí musí být totožné.
- Bezdrátová či s kabelem – čím dál populárnější jsou bezdrátové nabíječky, například ty podporující technologii MagSafe. Ale na trhu je i široké spektrum nabíječek s klasickým kabelem, s kabelem Lightning a dalšími typy kabelů.
- Konektory na nabíječce – některé typy nabíječek umožňují nabíjet různé druhy zařízení a pro každý mají speciální kabel. Pokud je to i váš případ, pořiďte si všechny nutné kabely, jinak je vám nabíječka k ničemu.
- Bezpečnostní hledisko – když se nabíječka přehřeje, není to ideální situace a v ohrožení jsou i nabíjená zařízení. Proto dbejte, aby nabíječka měla integrované základní bezpečnostní prvky – zejména ochranu proti přepětí a ochranu proti přehřátí.
- Vzhled a design – nakonec zvažte, jestli se vám vybraná nabíječka líbí. Na trhu je tolik modelů, že nemusíte kupovat první, na kterou narazíte. Vybírejte si podle designu, tvaru, barvy či podle toho, jestli chcete nabíječku se stojánkem.
Síťové nabíječky
Úplnou klasikou jsou síťové nabíječky, kterými můžete nabíjet jak tlačítkové telefony, tak smartphony; jak mobily s Androidem, tak i telefony s operačním systémem iOS. S jejich pomocí lze nabíjet i další zařízení, která k nim stačí připojit pomocí příslušných nabíjecích kabelů – chytré hodinky, sluchátka, elektronické cigarety, tablety, iPod a další. Pro nabíjení stačí najít klasickou zásuvku a do ní nabíječku připojit.
Výhody a nevýhody síťových nabíječek
- Cenově výhodnější než bezdrátové nabíječky.
- Lze z nich většinou nabít skoro všechna zařízení.
- Pro všechny modely mobilů.
- Rychlejší nabíjení než bezdrátově.
- Nutnost mít s sebou příslušný kabel pro každé zařízení.
- Kabely se mohou polámat.
- Konektory se časem opotřebovávají.
- Nemáte-li síťovou zásuvku, nenabíjíte.
Bezdrátové nabíječky
Stačí, aby váš smartphone podporoval standard bezdrátového nabíjení Qi a můžete rázem bezdrátově nabíjet. V naší nabídce je velké množství bezdrátových nabíječek, které stejně dobře poslouží i pro dobití chytrých hodinek, sluchátek nebo tabletu. Musíte ale počítat s tím, že tato bezdrátová nabíječka zároveň musí být připojena k elektrické síti (nebo třeba do autozapalovače), aby byla sama dobíjena a mohla energii předávat vašim zařízením.
Výhody a nevýhody bezdrátových nabíječek
- Nemusíte s sebou pořád nosit různé typy kabelů.
- Nedochází k žádnému opotřebení konektorů.
- Nabíjení je velmi snadné.
- Nabíjet lze mnoho různých typů zařízení.
- Vypadají estetičtěji než změť kabelů u síťových nabíječek.
- Možnost kombinace nabíječky se stojánkem (2v1).
- Některé modely telefonů s nimi nejsou kompatibilní.
- U některých dochází k únikům energie při nabíjení.
- Posune-li se telefon, ztratí se kontakt a nabíjení ustane.
- Nabíjení je u některých druhů pomalejší než u síťových nabíječek.
MagSafe bezdrátové nabíječky
Moderním typem bezdrátových nabíječek jsou nabíječky pracující s technologií MagSafe. Princip této technologie tkví v tom, že pod krytem nových iPhonů jsou uloženy magnety (celkem 18), které bezpečně přimknou smartphone k nabíječce a tím se spustí nabíjení. Vše je snadné, bezpečné a tyto nabíječky jsou kompatibilní i s bezdrátovým dobíjením Qi.
Výhody a nevýhody MagSafe nabíječek
- Bezdrátové nabíjení.
- iPhone díky magnetům bezpečně drží, nespadne.
- Telefon se nemůže samovolně posunout a nabíjení se nepřeruší.
- Nabíjí všechna zařízení podporující technologii MagSafe.
- Dochází jen k minimálním energetickým ztrátám při nabíjení.
- Vhodné pouze pro kompatibilní zařízení – iPhone 12, iPhone 12 Pro, iPhone 13, iPhone 13 Pro.
- iPhone 8 a vyšší řady lze nabíjet s pomocí kompatibilních obalů.
- Nevhodné pro zařízení s Androidem.
- Nutnost připojení do sítě při současném nabíjení.
- Dražší než klasické bezdrátové nabíječky.
Nabíječky s integrovanou technologií SMART IC
Existují i speciální nabíječky s integrovanou technologií SMART IC. Na první pohled jsou k nerozeznání od klasických síťových nabíječek, je nutné také je při nabíjení připojovat do sítě a nepodporují bezdrátovou technologii. Jejich předností je, že zvládnou zajistit, aby byl nabíjecí proud neustále optimální. Díky tomu nedochází k degradaci baterie telefonu (ani dalších zařízení).
Výhody a nevýhody nabíječek s integrovanou technologií SMART IC
- Chrání baterii mobilu či jiného zařízení před degradací
- Zajišťuje nabíjecí proud bez jakéhokoliv kolísání
- Nabíjí všechna zařízení
- Je nutné připojit ji při nabíjení do sítě
- Nepodporuje bezdrátové nabíjení
- Nutnost mít s sebou příslušné kabely
Nabíječky do auta
Speciální kategorii nabíječek na mobil tvoří zcela jistě nabíječky do auta. Vypadají úplně jinak a také jinak fungují, ale stávají se čím dál populárnějšími.
Pokud jste často na cestách a jezdíte autem, je autonabíječka jedinečným pomocníkem, jak mít svůj mobilní telefon (ale třeba i tablet, sluchátka, chytré hodinky a další zařízení) neustále nabité a připravené k použití.
Autonabíječka se připojuje do zdířky pro autozapalovač a využívá napětí, které zde je. Umí nabíjet nejen při jízdě, ale u většiny aut i při vypnutém motoru. Některé nabíječky skoro splynou s interiérem a přesně zapadnou do autozapalovače. Vyrábějí se jak v klasických, tak i v odolných variantách.
Výhodnou alternativou může být také SWISSTEN MagSafe držák do auta s bezdrátovým nabíjením, který je umístitelný jak na čelní sklo, tak na palubní desku, přičemž disponuje technologií MagSafe určenou pro iPhone 12 a vyšší řady. V kombinaci s kompatibilním MagSafe obalem dokáže tento držák nabíjet také iPhone 8 a vyšší řady.
Při výběru rozhodně sledujte základní parametry výrobku, zejména:
- výstupní napětí
- počet výstupních konektorů
- zda má jen výstup USB-C nebo podporuje i micro USB či Lightning
- rozměry
- podporu rychlonabíjení typu Power Delivery nebo Qualcom 3.0
- barvu
Koupit si u nás můžete nejen samotnou autonabíječku (často ji najdete pod specifickým názvem samoprodavač), ale pořídit si můžete i celý set obsahující i několik různých kabelů s různými druhy konektorů.
Podle typu umístění autonabíječky u nás můžete vybírat z různých variant:
- Autonabíječky na palubní desku
- Autonabíječky na čelní sklo
- Autonabíječky do mřížky ventilátoru
Výhody a nevýhody autonabíječek
- Možnost nabíjení téměř všech zařízení z autozásuvky.
- V některých autech fungují i při vypnutém motoru.
- Obvykle mají více výstupů.
- Možnost připojení různých typů kabelů.
- I v odolných či různě barevných variantách.
- Některé jsou kompatibilní s Power Delivery či Quick Charge 3.0.
- Funguje pouze v autě.
- Některé automobily neumožňují nabíjení při vypnutém motoru.
- Příliš časté nabíjení bez nastartování může vybít autobaterii.
- Neumožňují bezdrátové nabíjení.